Макроподи досить великі акваріумні рибки. Довжина тіла самців може досягати 10 см, самок — 8 см. Тіло витягнуте, міцне. Голова загострена, з великими очима. Непарні плавники (хвостовий, анальний і спинний) добре розвинені. Хвіст може досягати 3 см завдовжки, що візуально робить рибу ще більшою. Грудні плавники прозорі, а холоші видозмінені в тонкі нитки та виконують роль органів дотику, даючи змогу орієнтуватися в каламутній воді.
На особливу увагу заслуговує забарвлення макроподів. Основний колір тіла — синій або насичений оливковою з численними поперечними червоними смужками. Непарні плавники блакитно-червоні, на хвості можуть бути білі плями. Біля зябра є блискучий синій вічок, оточений червоною плямою. Йдеться насамперед прохарців, самки пофарбовані набагато скромніше. Інтенсивність забарвлення залежить від температури води та ступеня збудження рибки
Догляд та вміст
Для утримання макроподів знадобиться акваріум об'ємом від 40 літрів. Цього буде цілком досить для одного самця і пари самок. Рибки можуть вистрибувати з води, тому акваріум має бути накритий кришкою. Утримувати макроподів на самоті — погана затія. Від цього вони стають дикими й агресивними навіть щодо інших видів. Стайний вміст у правильно облаштованому акваріумі дає змогу завести навіть кілька пар. До того ж тільки в групі проявиться цікава поведінка, а забарвлення самців буде яскравішим. Різні колірні варіації краще тримати окремо, щоб порода не виродилася.
Ґрунт краще використовувати темні відтінки, на ньому рибки мають набагато яскравіший вигляд. Найкращими декораціями стануть натуральні коряги та зарослі живих рослин. Для вирощування в акваріумах із макроподами підійдуть будь-які популярні різновиди: валісенція, гігрофіли, папороті, роголисник, мохи, ехінодоруси та ін. Добре належать макроподи та до плавальних рослин: пістії, ричства. Вони роблять світло від ламп освітлення приглушеним, а також допомагають закріпити гніздо з бульбашок, яке постачають самці під час нересту. Але важливо стежити, щоб плавальні рослини не покривали поверхню води суцільним килимом: необхідне місце, у якому рибки зможуть захопити чергову порцію повітря.
Наявність в акваріумі терморегулятора та компресора не є обов'язковим. Рибки добре пристосовані до життя в порівняно прохолодній воді (від 15 °C) і за малого вмісту кисню (у цьому допомагає лабіринтовий орган). Фільтр бажано встановити, він дасть змогу підтримувати в акваріумі комфортне середовище. Але не варто створювати сильний перебіг, макроподи віддають перевагу спокійній струмі води.
Оптимальний параметри води для утримання: Т=15-26 °C, pH=6.0-8.0, GH=6-20. Дуже корисно буде додати у воду Tetra ToruMin — кондиціонер із натуральною торф'яною витяжкою. Він додасть воді невеликий коричневий відтінок, наближений до природної. Раз на тиждень необхідно здійснювати підміни 1/3 води в акваріумі.
Сумісність
Інформація про сумісність макроподів неоднозначна. Можна зустріти відгуки, щоб рибка прекрасно живе в загальному акваріумі та не виявляє інтерес до своїх сусідів. Але є й протискладний погляд, що макропод ганяє інших риб акваріумом, а іноді навіть забиває до смерті. Останнє, звичайно, трапляється набагато рідше та пов'язано або з індивідуальними особливостями конкретної рибки, або ж із порушенням умов вмісту — неправильно підібраний статевий склад, мало укриттів, невеликий об'єм акваріума тощо.
Зазвичай макроподи добре уживаються зі спокійними великими рибками, як-от гурамі, барбуси, меченосці, анциструси, синодонтиси, коридораси, райдузики, моллінезії та ін.
А ось скалярій, дискусів, неонів, телескопів краще не містити разом із макроподами. Як сусідів не підійдуть будь-які рибки з вуалевими плавниками, адже дуже висока ймовірність, що макропод їх обкуштує. Мало шансів вижити й у хлопчиків, які стануть живим кормом для макропода.
Годування макропода
Макроподи — риби всеїдні, але в природі перевага віддається їжі тваринного походження. У природних водоймах вони поїдають дрібних комах, личинок, мальків риб, черв'яків.
В умовах домашнього вмісту найкраще зупинитися на якісних сухих кормах, адже вони будуть повноцінні та збалансовані, а також безпечні, на відміну від популярних живих і заморожених кормів.
Рибки із задоволенням поїдатимуть універсальні бавовняні корми, наприклад, TetraMin. Дорослі особини не відмовляться й від гранул. Але для підтримки яскравого забарвлення найкраще годувати макроподів кормами з високим вмістом натуральних підсилювачів кольору. Можна вибрати пластівці Tetra Rubin або чипси TetraPro Colour. Результат стане помітний уже після двох тижнів регулярного годування.
Не варто забувати про введення в раціон рослинної підживки. Для цього підійде корм із концентратом водорості спіруліни — TetraPro Algae.
Побалувати ж своїх вихованців можна унікальними ласощами з популярних кормових організмів у живильному желе — Tetra FreshDelica. Вони стануть найкращою альтернативою живому та замороженому корму. Можна вибрати на смак метелика, артемію, дафню або криль.
Макроподи схильні до переїдання, тому годувати їх найкраще невеликими порціями, але частіше. Також вони можуть допомогти в боротьбі з плоскими черв'яками та дрібними равликами, поїдаючи їх.
Основні атрибути | |
---|---|
Країна виробник | Україна |
Основні | |
Група | Лабіринтові |
- Ціна: 35 ₴